Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama

ISI YALITIMLI ALÜMİNYUM DOĞRAMA

Enerji kaynaklarının devamlı tüketildiği günümüz koşullarında bulunduğumuz çevrede barınma ihtiyacı için yatırımlar yapmaktayız. Doğa dostu mamüllerin kullanılması bizlere ve geleceğimize her açıdan müspet yansıyacaktır. Bu nedenledir ki kapı ve pencere sistemleri benzer biçimde birçok mimari alanda alüminyum metalinin gerekliliğini görür ve kullanma ihtiyacı hissederiz. Alternatiflerine oranla, kullanım rahatlığı sunan, uzun solukta sorunsuz bir işlev özelliği yayınlayan sıcaklık yalıtımlı alüminyum doğrama yakınlarımıza öneri edebileceğimiz bir üründür.

 

Nihai durumlar da ele alındığında endüstri ve inşaat sektöründeki gelişmelere ahenk elde eden ham maddelerin dönüştürülmesiyle alüminyum da dönüştürülerek muhtelif iç ve dış cephelerde kullanılmaya başlanmıştır. Alüminyum doğramayı yalıtıma kırılgan hale getiren sıcaklık izolasyon bariyeri barındıran profilin de eklenmesiyle sıcaklık geçirgenlik kat sayısı en müsait düzeye çıkarılmış ve dış unsurların içeriyi rahatsız etmesinin önüne geçilmiştir. Doğaya ziyanı olmadan, geri dönüştürülme açısından ”ben buradayım” diyen, ses ve ısıyı izole etmede üstün özellikler yayınlayan bir üründür sıcaklık yalıtımlı alüminyum doğrama ürünleri. Enerji kaynaklarının tasarrufunda her vakit destekçi konumunda olacak, şık ve şekillenebilir yapısıyla kullanıcısının yanında olacaktır. Bir polimer (oldukça parçalı) olan polyamid sayeinde iletkenliği ve yalıtımı müsait vasıflara getirilerek koşulları iyileştirilen alüminyum doğrama ilk başta yalıtımsız alüminyum doğramaya bakılırsa pahalı benzer biçimde gözükse de ilerleyen dönemlerde bunun ne kadar doğru bir tercih bulunduğunu ayrım edeceksinizdir. İstikrarlı bir kullanım sunarak öteki seçenekleri de geride bırakan ürünlerimiz siz değerli ziyaretçilerimizin memnuniyetini temel alarak tasarlanmışlardır.

 

Öncelikle yatırım harcamalarının azaltılması; sıcaklık, sıvı benzer biçimde geçirgenlerin kullanıcıyı rahatsız etmemesi, organik kaynakların yerinde kullanılıp en lüzumlu şartların sağlanabilmesi için doğru malzemenin seçilmesi esas olandır. Genellikle doğrama sektöründe kullanılan yöntemlerin sıkıntılı ve maliyeti yüksek noktalara i·lişki ettiğini görürsünüz. Disiplinli, etkileşimi yüksek emek verme yöntemleriyle kurumumuz sizi doğru güzergâhtan götürmeyi hedef almıştır. Çevresel faktörlerin de yaşamayı zorlaştırdığı şu duyarlı zamanlarda yapıların mukavemetini önemsemekteyiz. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama demek kendi yaşadığımız mahalde ileride doğacak sorunların önüne geçmek demek oluyor. Kullanıcı emniyetini, rahatını önemseyen kurumumuz, geleceğe dönük, yaşamı kolaylaştıran yapıları, çalışanlarımızın da esirgemez hareketleriyle sizlere ulaştırmayı amaçlıyor.   Isı köprülü alüminyum profiller kullanılarak meydana getirilen alüminyum doğrama modelleridir. Isı yalıtımlı pencere ve kapı profilleri m2 ağırlıkları hesaplanırken profil kalınlıkları dikkate alınmalıdır.

 

İki ayrı Profil ortasında bulunan sert pvc araç-gereç ile birleştirilerek tek parça haline gelir. Projeli işlerde sıcaklık yalıtımlı alüminyum doğrama şartnamesinde verilen teferruat ve ölçülere bakılırsa öneri çalışılmaktadır. Böylece dış mekan ısısı ile iç mekan sıcaklık kontrolü yapılarak en çok izolasyon sağlanır. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama tutarları profil ağırlıklarına bakılırsa değişmekle birlikte ortalama 50 – 70 tl/ mt dür. Isı Yalıtımlı alüminyum doğramalar villalarda toplu konutlarda tercih edilmektedir. Günümüzde Pvc Doğramaya alternatif olarak sıcaklık yalıtımlı alüminyum doğramalar tercih edilmektedir Isı yalıtımlı alüminyum doğrama ağırlıkları yalıtımsız seri profillere bakılırsa – 15 daha fazladır. Gerek iç gerekse dış kaplama sistmelerinde aluminyum doğramnın sıcaklık yalıtımı sağlaması amacıyla yalıtkan profillerin kullanılmasıyla oluşur. Alüminyum yapısı itibari ile iletken bir malzemedir. Bu sebepten ötürü doğramın yapsına müdahe edilirek içerisine polyamid meteryal eklenir. Polyamid’li alüminyum doğrama sıcaklık ve ses yalıtımı oldukça iyi olan bir yapı haline gelmiş olur.

 

Isı ve ses yalıtımlı Alüminyum Doğramaları Neden Tercih Etmelisiniz?

Kışın soğuk iklimden yazın sıcaktan koruyarak harcamaları düşürür. İşletme giderlerinden tutum elde etmiş Olursunuz.

·         Stabil bir ısı elde ederek refah ve konfor sağlar.

·         Dış kaplamalarda binayı dış etkilere karşı (rutubet) korur.

·         Camlarda oluşacak kırağı ve buhulanmayı önlemek için.

·         Ses yalıtımı sağlayarak iş odağını arttırır.

Özellikle ses, sıvı ve sıcaklık izolasyonu elde eden alüminyum doğrama çerçeveleri ve camlar kullanan firmamız. Çevre koşullarına, rüzgar ve zamana karşı dayanıklı A nitelik ürünler kullanarak

Call Now ButtonHEMEN ARA