Transparan Spider Cephe

Transparan Spider Cephe

Bu sistemde özellikle arka destekte triplex camlar kullanılmaktadır. Şeffaf cam kolon cephesinin yatay cam kombinasyonları temperli cam, lamine ısıcam veya ısıcam olarak uygulamaktayız.

Her yaşam alanında farklılığını ortaya koyan spider cepheler, isteğe bağlı olarak transparan (spider) cephe olarak adlandırmaktayız. Yüksek kaliteli masif camla örülen cephe şık bir görünüm sunarken, aynı zamanda güvenli ve belirgin bir mimariye sahiptir.

Çelik Konstrüksiyon Cepheler

Bu sistemde ana mesnetler mimari ihtiyaçlara göre normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle üretmekteyiz. Özel paslanmaz çelik çubuklar ile dört tarafı delinen çift cam veya tek lamine camlar, taşıyıcı çelik konstrüksiyon malzemesine mekanik olarak sabitlenir. Ultraviyole dirençli silikonlar, dikey ve yatay derzleri kapatmak için kullanılır.

Klasik Cepheler

Cephe sistemini oluşturan tüm elemanların toplanıp yerinde monte edildiği sistemlerdir. Panel cephe sistemlerinden farklı olarak geleneksel cephelerin imalat kalitesi daha düşüktür ancak montaj işi çok daha önemlidir. Düşey taşıyıcı profiller ve yatay yük taşıyıcı profiller, üç boyutlu bir uyum sağlayan ankrajlarla cephe düzlemini oluşturacak olan taşıyıcı alüminyum karkası oluşturmaktadır. Daha sonra mevcut alüminyum çerçevenin içi camlanarak montaj tamamlanır. Klasik kaplamalı cephelerde camlar alüminyum çerçeveye baskı ve kaplama profilleri ile sabitlenir. Bu sebeple bu kapak profilleri dışarıdan bakıldığında cam düzlem etrafında görülmektedir. Strüktürel silikon cephelerde camlar önce silikon ile çerçeve profillerine yapıştırılır, daha sonra bu cam çerçeveler mevcut alüminyum çerçeve üzerine monte edilir. Aslında bu cephe sistemlerimizin isimleri imalat ve montaj yöntemleri ile belirlenir. Klasik cephe sistemleri, panel cephe sistemlerine göre daha ekonomik ve kolay imal edilebilen daha esnek sistemlerimizdendir. Bu avantajları nedeniyle çok hareketli, düşük kavisli cepheler için uygundur.

Cam kiriş cepheleri

Cam kirişli cephe sisteminde, arka destek sistemi olarak heat soak ile test edilmiş kalın yatay temperli cam plakalar kullanmaktayız. Dört tarafı delinmiş olan ön camlar, paslanmaz çelik bilyeli mafsallarla arka cam tutuculara mekanik olarak bağlanmıştır. Bu şeffaf cephe sisteminde camlar tek lamine cam veya çift lamine cam olarak kullanılabilir.

HEMEN ARA