Skylight Şeffat Çatı

Skylight Şeffaf Çatı

Karanlık alan aydınlatması, kalabalık iş merkezlerinde yüksek tavanları aydınlatmak için uyguladığımız bir sistemdir. Temel amaç aydınlatma sağlamaktır.

Cam sistemlerinden olan skylight şeffaf çatı kaplama sistemlerimiz çelik konstrüksiyona uygulanarak dayanıklılığını ve tercih sebebini arttırır. Bu sistem ile ister özel ister ticari amaçlı olsun, sık ve işlevsel her türlü mekanı kapalı ama şeffaf mekanlar olarak açmak mümkündür.

Skylight Çatı Sistemleri

Seralar için en iyi seçim olan cam çatı sistemleri, bitkilerin ihtiyaç duyduğu ışığı sağlar. Diğer yerlerde aydınlatma maliyetini en aza indirir. Özel giriş tasarımları için cam çatı sistemleri çok uygun bir seçim olacaktır. Paslanmayan, su çekmeyen ve darbeye dayanıklı olan ışıklık sistemi eski kiremitli çatılara göre oldukça kullanışlıdır. Ekonomik ve hızlı montaj avantajına sahip olmamız, ayrıcalıklı olmamızın nedenlerinden biridir. Seraların ve hobi bahçelerinin doğal yapısına estetik katan cam çatılar, doğal güzelliği bozmaz. İngilizce bir terimdir ve gerçek anlamı ışıklıktır. Çoğunlukla çatı altındaki yaşam alanlarını aydınlatmak için uygulanan büyük şeffaf sabit veya açılabilir çatı pencereleridir.

Skylight Çatılarda Kullanılan Malzemeler

Standart ölçülerde fabrikada hazır olan çatı pencerelerinden farklı olarak bu sistem çatı ihtiyacına göre çatı için özel bir aydınlatma ve havalandırma alanı oluşturur. Dormer çatının boyutları tamamen çatının modeline ve boyutlarına göre oluşturulur. Kullandığımız malzemeler çatının yapısına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin çelik konstrüksiyon ile oluşturulan bir çatıda çelik tavan raflarının olması daha sağlıklı olacaktır. Taşıyıcı ahşap çatıda ahşap kullanmak daha iyi olur. Üst kaplama malzemesi olarak özel imal edilmiş cam, polikarbonat levha veya solid uygulanmaktadır.

Sabit Skylight Çatı Uygulaması

Sistemin kurulumunda birincil destek uygulandıktan sonra üst kaplama malzemesi uygulaması ile montajı tamamlıyoruz. Mekanizma veya menteşe sistemi kullanmamaktayız. Sistem kararlılığının bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Avantajı çok ekonomik ve dayanıklı olmasıdır. Ayrıca periyodik bakıma ihtiyaç duymazlar. Dezavantajı, bu alanın çatı açık olmadığı için havalandırma için kullanılamamasıdır.

Hareketli Skylight Çatı Uygulaması

Ana mesnetler çatının geleceği mevcut alana uygulanır. Ardından katlanır sistem mekanizması monte edilir. Son işlem, üst kaplama malzemesinin yerleştirilmesidir. Yapmış olduğumuz hareketli skylight sisteminin en büyük avantajı, çatının havalandırma kadar aydınlatma için de kullanılmasıdır.

Call Now ButtonHEMEN ARA